
Правителството на Гърция подаде оставка, след като премиерът Георгиос Папандреу поиска това от своите министри на извънредна среща на кабинета. По-късно Папандреу се среща с президента на страната Каролос Папуляс, за да връчи оставката. След това държавният глава свиква лидерите на основните политически партии ПАСОК и „Нова демокрация“, за да формират новото коалиционно правителство на единството, което ще положи клетва. За най-вероятен ръководител на кабинета ще бъде избран Лукас Пападемос, бивш вицепрезидент на ЕЦБ и централен гуверньор на Гърция. Новият кабинет започва веднага работа по приемането на втория спасителен пакет на стойност 130 милиарда евро, както и за усвояването на жизненоважния шести транш от 8 милиарда от първия заем за страната от ЕС и МВФ.
Същевременно Гърция получи 1,3 млрд. евро от продажбата на емисия облигации с шестмесечен падеж. Лихвата по тях достигна 4,89 на сто спрямо лихвата от 4,86 на сто при предишния търг на ценни книжа от същия вид, който се проведе на 11 октомври.
Гърция е принудена да се финансира чрез емитиране на краткосрочни облигации с 3- и 6-месечен падеж, тъй като на практика няма достъп до пазара на дългосрочни облигации заради твърде високите лихви, които инвеститорите искат за капиталовложенията си в гръцки дълг.