logo

ТЕЛЕВИЗИЯ ЕВРОПА – НОВИНИ НА 30 МИНУТИ

  • България
  • Свят
  • Бизнес
  • Спорт
  • Развлечение
  • Преглед на печата
  • Предавания
    • Реакция
    • Свободна зона с Георги Коритаров
    • 9 без 5
    • Документите с Антон Тодоров
    • Business Daily с Димитър Вучев
    • Европа сутрин
    • Темите
    • Ексклузивно
    • Архив Предавания
      • Бизнес темите
      • Плюс – минус с Владимир Сиркаров и Кузман Илиев
  • Емисии
  • Обзори 2018
  • Начало
  • Архив
  • Седмичен спортен обзор: Скандална загуба на...

Седмичен спортен обзор: Скандална загуба на „Левски“

01.05.2009
Архив
Седмичен спортен обзор: Скандална загуба на „Левски“



Обзорът на спортната седмица ще започна с родната мила футболна картинка. През седмицата се изиграха полуфиналите в турнира за Купата на България. Голямата изненада поднесе отборът на „Пирин“. Тимът от Благоевград, след като в предишния кръг елиминира ЦСКА, сега се наложи и над „Левски“. Като казвам изненада, тук визирам факта, че все пак „Левски“ е един от лидерите в шампионата, докато „орлетата” се борят да не изпаднат. Но в този мач не беше ясно кой отбор за какво се бори. „Сините звезди” демонстрираха апатия по време на цялата среща, като почти не застрашиха вратата на домакините. На свой ред футболистите на „Пирин“ изиграха един много силен мач, като можеха да разгромят именитите си съперници. Те удариха няколко греди и излязоха на няколко пъти сами срещу вратаря на „Левски“ Божидар Митрев, който замени контузения Георги Петков.

Тук искам да отворя една много голяма скоба. Българинът по природа си е недоверчив, скептичен и винаги търсещ под вола теле. И аз като повечето сънародници не излизам от рамките на тези определения. И затова с оглед представянето на футболистите на „Левски“ смятам, че те не играят нормални мачове. След първите слаби срещи от пролетния дял на първенството, в които играчите на Емил Велев победиха много трудно „Вихрен“, „Ботев“, „Черноморец“ и „Локомотив“ (Пд), последва силен мач във Варна срещу „Черно море“ и веднага след това най-слабият мач от поне 30 години на стадион „Георги Аспарухов” срещу „Локомотив“ (Сф).

Изведнъж „сините” възкръснаха точно преди Великден, като победиха „Литекс“, за да дойде интересния обрат от 0:1 на почивката, до 3:1 срещу „Локомотив“ (Мз) и разгрома на „Беласица“, в мач, в който левскарите вкараха толково голове, колкото след първите си 6 срещи от пролетта.

И за капак отпадане от „Пирин“ за Купата. Е, добре как човек да не си задава въпроси. А те са. Даде ли „Литекс“ на „Левски“, като сините си върнаха жеста срещу „Пирин“, който пък от своя стана играя в Благоевград в последния кръг срещу отбора от Герена. Защо спряха залозите за мача срещу „Локомотив“ (Мз)? И докога всички ще се правят на ни лук яли, ни лук мирисали? Тук трябва да вмъкна и оттеглянето на „удобния” за ръководството до този момент председател на фенклуба на „Левски“ Златин Тепсиев. Ами да, феновете започнаха доста често да се бунтуват. И то с право. Оставям всичките тези въпроси на вас. Защото ще се превърна в някои други колеги, които виждат световни конспирации от така нареченото „синьо политбюро”.

Само да кажа няколко думи и за другия полуфинал и спирам с родния футбол. „Литекс“ също победи с 1:0, но при гостуването си на терена на „Миньор“ (Перник) , което от своя страна си е и малък подвиг.

Отивам към европейския футбол. През тази седмица се изиграха първите полуфинали в Шампионската лига и турнира за Купата на УЕФА. В най-комерсиалният турнир „Барселона“ и „Челси“ направиха доста безличен мач, в който единия отбор се опитваше да играе, а другия да руши. И поради така стеклите се обстоятелства крайният резултат е напълно логичен.

В друга среща „Манчестър Юнайтед“ взе крехка преднина пред „Арсенал“, но като гледам как им се развива сезонът на европейските клубни шампиони, мисля че това ще им е достатъчно да се класират за финала в Рим. Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов се появи през второто полувреме, като след срещата обясняваше, че сър Алекс Фъргюсън е човекът, който преценява кой да играе и кой не.

За Купата на УЕФА историческия сблъсък между украинските „Динамо“ (Киев) и „Шахтьор“ завърши без победител, като развръзката ще остане за мача реванш в Донецк. В дургия полуфинал „Хамбургер“ излъга „Вердер“ в германското дерби и ще чака по-спокойно двубоя в Хамбург. Реваншите са следващата седмица.

И още малко футбол. На ръководството на „Байерн“ (Мюнхен), за разлика от това на „Левски“, не му издържаха нервите уволни старши треньора Юрген Клинсман. Раздялата дойде няколко дни след поредния слаб мач на баварците, в който те загубиха от „Шалке“. На мястото на Клинсман беше назначен 63-и годишният Юп Хайнкес. Той ще е начело на тима в оставащите мачове до края на сезона. С Хайнкес начело „Байерн“ има две шампионски титли в актива си – от 1987 и 1991 година.

Пренасям Ви в света на Формула 1, където през седмицата станаха доста интересни неща. На свое заседание в Париж шефовете на Международната федерация по автомобилизъм взеха решение да накажат тима на „Макларън – Мерцедес“ с дисквалификация за три състезания, но условно. Наказанието ще влезе в сила през следващите 12 месеца, ако се намерят нови доказателства по скандала или тимът отново наруши точка от спортния кодекс на ФИА.

Отборът беше признат за виновен и по петте му отправени обвинения относно „лъжливия скандал”. Шефовете на Формула 1 също така излязоха с революционни решения от срещата в Париж. От 2010 година зареждането с гориво по време на състезание се забранява, с цел намаляване на разходите и насърчаване на инженерната мисъл за двигателите. От същата година се забраняват и т.нар. чохли (устройствата, които подгряват гумите). Отборите от Формула 1 ще получат повече техническа свобода през следващия сезон, ако приемат да се състезават с таван на бюджета в размер на 40 милиона паунда. Освен това в сериите ще бъдат допуснати три нови отбора и болидите в стартовата решетка ще станат 26.

Българските тенис звезди Цветана Пиронкова и Григор Димитров участваха през седмицата в турнири на асоциацията. Пиронкова игра на силния турнир в Щутгарт, където достигна до втория кръг, в който загуби от черната си котка Агнйешка Радванска. Полякинята има 6 победи от 7 мача срещу нашата представителка. Григор Димитров пък загуби още на старта на турнира на твърди кортове от сериите „Чалънджър” в гръцкия град Родос с награден фонд 85 000 евро. 17-годишният ни талант загуби от поставения под номер 7 Бенямин Бекер (Германия) с 2:6, 3:6 за 57 минути игра.

Продължават да хващат спортисти с допинг. Шестима състезатели са дали общо седем положителни проби за субстанцията СЕРА, разновидност на кръвния допинг ЕПО. Новината беше съобщена от Международния олимпийски комитет, а тестовете са направени преди и по време летните олимпийски игри в Пекин. Между хванатите е и олимпийският шампион на 1500 метра от Игрите в Пекин Рашид Рамзи от Бахрейн. Други двама колоездачи също са сред хванатите. Това са олимпийският вицешампион Давиде Ребелин (Италия), както и германецът Щефан Шумахер. Състезателката на спортно ходене Атанасия Цумелека (Гърция), която е шампион от Игрите в Атина 2004 и хърватската състезателка на 800 метра Ваня Перишич също са сред уличените. И за капак и трима гръцки състезатели по вдигане на тежести също са с положителни проби за забранени стимуланти. Двама от състезателите – Йоргос Пападопулос и Кристина Филандриану са дали пробите по време на националното първенство и са наказани за срок от две години. Третият състезател, чието име не се споменава, е дал положителната проба по време на европейското първенство в Полша през месец март.

Споделете
  • facebook
  • twitter
  • gplus
  • pinterest

Последни Архив

От БСП отново твърдят, че оградата по...

02.06.2017

Ивет Лалова завърши втора в спринта на 100...

02.06.2017

Швейцария победи следващият съперник на...

02.06.2017

Хорхе Сампаоли беше представен официално като...

02.06.2017

Стамен Белчев ще ръководи ЦСКА-София и през...

02.06.2017

Реклама



НОВИНИ

  • Левски с първа победа под ръководството на Дерменджиев, Божинов напусна контузен

    Левски с първа победа под ръководството на Дерменджиев, Божинов напусна контузен

    20.02.2019
  • До края на 2020 г. ще приключи рехабилитацията на пътя през прохода „Петрохан“

    До края на 2020 г. ще приключи рехабилитацията на пътя през прохода „Петрохан“

    20.02.2019
  • Красимир Анев спечели европейската титла в индивидуалния старт на 20 км

    Красимир Анев спечели европейската титла в индивидуалния старт на 20 км

    20.02.2019
  • Септември надигра Локомотив с 2:0 насред „Лаута“

    Септември надигра Локомотив с 2:0 насред „Лаута“

    20.02.2019
  • Мъж загина в нюйоркското метро – мотриса повлякла раницата и дрехите му

    Мъж загина в нюйоркското метро – мотриса повлякла раницата и дрехите му

    20.02.2019

Реклама



Последвайте в

Реклама

Телевизия Европа
  • Twitter
  • Facebook
  • Vimeo
  • България
  • Свят
  • Бизнес
  • Спорт
  • Развлечение
  • Преглед на печата
  • Емисии
  • Предавания
  • Програма
  • Карта на сайта
  • Реклама
  • За нас
  • За контакти
  • Разпространение
  • Архив
© 2001-2019 Copyright. Всички права запазени. ТВ Европа
×
Authorization
  • Регистация
Login
Влизане със социална мрежа
Unde omnis iste natus error sit voluptatem.
  • With Twitter
  • Connect
  • With Google +
×
Регистация
  • Autorization
Register
* All fields required